Rvačku, která se mezi ním a dvojicí mladíků strhla před tišnovským podnikem Keywest, totiž nepřežil. Pětiletý syn tak ztratil otce. Třiadvacetiletý Jiří Zapletal a o tři roky starší Luboš Blažek z Čebína na Brněnsku se teď u brněnského krajského soudu zpovídají z ublížení na zdraví s následkem smrti a výtržnictví. Hrozí jim až osm let vězení.

Co se stalo před diskotékou? Zapletal se na diskotéce s Gažim setkal po čtyřech letech. Tehdy se muži nepohodli kvůli dívce, o kterou oba usilovali. Zapletal měl pocit, že by si to měli konečně vyříkat, a vyřídit si tak účty. Vyzval tedy svého soka, aby s ním šel ven.

„Před diskotékou Gažiho napadl. Uštědřil mu několik facek a ran pěstí. Gaži se bránil a rány vracel. Vzájemné napadání pokračovalo i potom, co Gaži upadl na zem,“ uvedla státní zástupkyně Eva Žďárská.

Luboš Blažek a Jiří Zapletal

Když už oba sokové zase stáli na nohou a zdálo se, že se usmiřují, přiběhl Blažek. Povalil Gažiho a kopal do něho. Mladík z Ujčova téhož dne zemřel v nemocnici na následky těžkého zranění krční páteře, mozku a míchy. Zapletal před soudci krajského soudu odmítl vypovídat. Druhý z obžalovaných – Luboš Blažek – byl sdílnější a svého činu i litoval.

Kopal, ale za nic nemůže

„Je mi to líto. Kdyby to šlo, tak bych to vrátil. Nicméně trvám na tom, že nejsem odpovědný za to, co se stalo,“ tvrdí Blažek.

Prý chtěl pouze pomoci kamarádovi. A tak když viděl, co se děje, svalil Gažiho zpět na zem a kopal do něj. Zapletal údajně v té době sbíral po silnici věci, které mu při roztržce vypadly z kapes. „Když jsem volala záchranku, Blažek řekl: Ať klidně chcípne,“ popsala událost svědkyně.

Jak to bylo opravdu s rvačkou? To se zatím nepodařilo krajskému soudu objasnit. Soudkyně předvolala dalšího svědka a jednání ve středu odročila na únor. Blízcí oběti nevěří verzi o banální bitce před diskotékou kvůli holce. Za smrtí jejího syna je podle Svatavy Gažiové gang. Do Čebína se prý stahují dealeři drog.