Vyšlo 16. prosince 2008 - Sedmadvacetiletý Tunisan se v úterý 16. prosince 2008 u táborského krajského soudu začal zpovídat z pohlavního zneužívání dívek na Pelhřimovsku. V Kamenici nad Lipou měl během dvou let zneužít celkem pět dívek.

Muž, který má v Česku manželku a dvě děti, jakékoli násilí popírá. Hrozí mu až 12 let vězení. Kriminalisté z Českých Budějovic dopadli v červnu a obvinili sedmadvacetiletého Tunisana z trestného činu pohlavního zneužívání a znásilňování zatím dvou nezletilých dívek z Pelhřimovska. Těchto činů se dopouštěl od roku 2006 do června letošního roku.

Článek zveřejněný v červnu 2008 v Pelhřimovském deníku:


Vyšetřovatelé mají podezření, že to nebyly jediné dvě oběti cizince, a žádají další dívky, které s ním přišly do styku, aby se ozvaly policii na lince 158.

Pozvání do bytu

Po Slovákovi Antonínu Novákovi, který je obviněn ze znásilnění a vraždy devítiletého Jakuba Šimánka z Havlíčkova Brodu, jde o dalšího cizince, který údajně znásilňoval děti v kraji Vysočina.

Tunisan měl k nezletilým dívkám určitou rodinnou vazbu a pohlavně zneužívat je měl v bytě na Pelhřimovsku a na dovolené v Tunisu.

„Jednu z dívek tehdy pozval do bytu, kde ji osahával, a když chtěla utéct, zabránil jí v odchodu a následně ji znásilnil,“ popsal Jiří Matzner z policie v Českých Budějovicích.

Na dovolené v Tunisku pak sexuálně zneužil další čtrnáctiletou dívku z Pelhřimovska. Dívku pak v místě jejího bydliště po dobu dvou let osahával při různých příležitostech. Pokud soud prokáže, že je cizinec vinen, hrozí mu pět až dvanáct let vězení.

„V případě, že muž dívky zneužíval opakovaně, dlouhodobě a bylo jich víc, bude to pro něj přitěžující okolnost,“ řekl Deníku pelhřimovský soudce Jiří Zach.

Sexuoložka Želmíra Herrová z Havlíčkova Brodu upozorňuje, že může jít o stejně nebezpečného člověka, jako je Antonín Novák. Podle ní může jít o muže, trpícího hebefilií, který se zaměřuje na dívky mezi 13 až 15 lety, nebo o adolescentofilika, který vyhledává dívky ve věku od 15 do 18 let.

Sexuoložka: Musí být ústavně léčen

„Pokud by se jedna z těchto diagnóz potvrdila, musí být takový člověk ústavně léčen,“ upozorňuje Herrová. Letos je to již třetí případ sexuálního zneužívání na Pelhřimovsku a zároveň třetí co se týče znásilnění.

„Za loňský rok evidujeme pět případů znásilnění a osm sexuálního zneužívání. V několika případech šlo o nezletilé dívky,“ informovala pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková.

ROMAN MARTÍNEK
VILÉM DOLEŽAL

Vulgární příspěvky v této diskuzi budou vymazány.