Okamžitě po provalení smrti kojence se objevily spekulace, že šlo o úmyslný trestný čin. Pelhřimovská policie ale nyní definitivně potvrdila, že tomu tak nebylo.

„Nikdo nebyl z ničeho obviněn a celý případ byl odložen, protože se nepodařilo prokázat trestný čin,“ sdělila Deníku pelhřimovská policejní mluvčí Hana Koková.

Patnáct minut

Nikolka byla dcerou jednadvacetileté Kateřiny H., která se po smrti své dcery psychicky zhroutila.

„Položila jsem ji na bok a šla přebalit rok a půl starého syna. Když jsem se asi po 15 minutách vrátila, byla Nikolka celá promodralá a pusinku měla v křeči,“ řekla tehdy Deníku Kateřina H.

Týden po smrti Nikolky se měl vrátit z vězení její otec, který svou malou dcerku už nikdy nespatřil. Lékaři, kteří se na místě snažili holčičku oživovat, byli přesvědčeni, že se kojenec udusil zvratky, a potvrzovali již tehdy výpověď matky, která tvrdila, že své dcerce nijak úmyslně neublížila. V dutinách totiž měla Nikolka sraženou tekutinu připomínající sušené mléko.

Problémová rodina

Sousedé v panelovém domě, kde mladá žena s dětmi žila, tvrdili, že byly s rodinou problémy a scházeli se u nich toxikomani. To Deníku potvrdila i matka Kateřiny H.

Kateřinu tragédie poznamenala na celý život. „Své děti miluji a nikdy bych jim úmyslně neublížila. Vyčítám si, proč jsem nešla k dceři dřív, nemuselo se to stát,“ svěřila se matka Nikolky Deníku.