Šokovaná žena, která byla svědkem incidentu, chce podat stížnost

Žaloudková proto zvažuje, že na lékaře podá stížnost. Slovně ji napadl a později i vyhodil z ordinace kvůli tomu, že k němu v úterý odpoledne přivedla pacienta, který si stěžoval na stále větší bolesti zad a močových cest, a neměl doporučení od obvodního lékaře.

„Ani jsem nestačila dopovědět větu a pan doktor na mě začal řvát, proč sem chodíme, když nemáme doporučení, a že zneužíváme lékařskou péči. Tu nám prý nechá zaplatit,“ řekla Deníku Žaloudková.

Rozčíleného lékaře musela uklidňovat i zdravotní sestřička. „Ten člověk je mentálně postižený a pan doktor před ním křičel tak, že z toho byl úplně rozklepaný,“ popsala chování lékaře Žaloudková.

Lékař až po několika dalších slovních výčitkách pacienta prohlédl a poslal ho domů. „To byl další šok. V pátek před tím upadl ze schodů a narazil si záda. Stěžoval si na potíže při močení, ty se v úterý vystupňovaly. Také močil krev. Měli jsme o něj strach,“ kroutí hlavou Žaloudková.

Poté, co se i s pacientem vrátila autem domů, dozvěděl se o celém incidentu primář oddělení Jindřich Bárta. Ještě ten den poslal pro muže sanitku a nechal ho hospitalizovat.

„Do té sanitky se bál nastoupit. Měl strach, že na něj budou doktoři řvát,“ popsala Žaloudková.

Chybu přiznali, ale s výhradou

Lékař Mrázek ve středu pochybení přiznal a za své jednání se Žaloudkové omluvil.

„Uznávám, že mi ujely nervy, a strašně mě to mrzí. Je to tvrdá zkušenost a už se to nikdy nestane,“ kál se lékař. Toho se zastal rovněž primář Bárta.

„Pochybení přiznáváme, ale na druhou stranu ten pacient neměl žádné doporučení od obvodního lékaře. Přijeli mimo pracovní dobu. Pokud měl akutní problémy, tak měli zavolat záchrannou službu. Nedodrželi standardní postupy. Navíc tam byly zmatečné informace o jeho zdravotním stavu,“ vysvětlil chování lékaře primář Bárta.

Ten si také stěžuje na to, že lékařů na odděleních je málo a na ty, kteří slouží, je toho moc. „Pravdou je, že by pacienti neměli poznat, že máme tyto problémy,“ dodává jedním dechem primář Bárta.