„Všechno, co se říká, jsou pouze polopravdy, nikdo nezná pozadí a pak z toho vznikají takovéhle pomluvy. Velký podíl na všem má vliv zdravotního stavu rodinných příslušníků a velké rodinné problémy. Víte, život je někdy zlý,“ uvedla Holatová.

Přesto lékařka svým pacientům vzkazuje, aby vytrvali. „Věřím, že začnu zase brzy ordinovat,“ řekla.

Co soudíte o uzavření ordinace?

Všechno mi to připadá nespravedlivé. Právě v době, kdy u mne byla kontrola z kraje, jsem byla v pracovní neschopnosti. Budu se bránit. Proti uzavření ordinace se samozřejmě odvolám.

Krajský úřad vám zrušil registraci zejména kvůli špatnému vedení zdravotní dokumentace…

Různými okolnostmi, které nemohu blíže uvést, jsem byla, i přes pracovní neschopnost, nucena částečně ordinovat. Proto jsem karty neukázala, když je kontrola chtěla vidět.

Mezi vašimi pacienty se však proslýchá, že se ke své zdravotní dokumentaci už nedostanou?

To není pravda. Pacienti, kteří se potřebovali zaregistrovat jinde, kartu dostali. Každý, kdo bude svou dokumentaci chtít, se na mě může obrátit. Mám ji uzavřenou mimo domov i mimo ordinaci, kterou jsem už vyklidila. Mohu jim ji ale kdykoliv vydat. Bylo by ovšem lepší, kdyby si zájemci o dokumentaci řekli předem, abych měla čas si vše připravit.

Jedním z důvodů zrušené registrace bylo také neplnění hygienických požadavků, jako například uzamčené toalety pro pacienty. Můžete to vysvětlit?

Vstup na toalety jsem pacientům vždy umožňovala. Jednou se stalo, že někdo z pacientů ukradl klíč. Pak se tam nikdo nedostal.

Nepřebíráte poštu. Dokonce jste ordinovala ještě čtrnáct dnů poté, co vám byla zrušena registrace…

Poštu jsem někdy nepřebrala, protože jsem byla nemocná. Ztratila jsem občanku a od té doby jsem si nemohla zažádat o novou, protože jsem stále v pracovní neschopnosti. A bez občanského průkazu by mi dopisy nepředali. Vlivem toho jsem se ani včas nedozvěděla o zrušení registrace.

Stále hovoříte o složité životní situaci. Můžete být konkrétnější?

Nezlobte se, ale teď o tom nechci hovořit.

Jak vidíte tedy budoucnost své ordinace dál?

Licence mi zůstala, kraj mi odejmul pouze registraci. Takže léčit mohu dál. Mám atestaci z interny, takže mohu pracovat v nemocnici nebo být zaměstnána nějakým obvodním lékařem. Věřím však, že všechno dobře dopadne. Až se vše vyřídí, začnu zase ordinovat.