Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj zrušil pelhřimovské doktorce registraci

Pelhřimov – Ordinovala, kdy ji napadlo. A někdy dokonce z okna. Pacientům předepsala vše, o co si řekli. Teď jí kraj uzavřel ordinaci.

30.4.2008
SDÍLEJ:

Budova, kde sídlila praktická lékařka Holatová. Foto: Deník/ Vilém Doležal

Pelhřimovská lékařka Stanislava Holatová si od svých pacientů půjčovala mobilní telefony, někdy i peníze. Výjimkou nebyly ani preventivní prohlídky, na které zvala pacienty o svátcích či na Štědrý den. Praxe doktorky Holatové nesplňovala ani hygienické požadavky. Neumožňovala pacientům vstup na toaletu.

Nevedla řádně karty

Na základě rozhodnutí krajského úřadu zeje ordinace praktické lékařky v ulici Osvobození v Pelhřimově už zhruba dva měsíce prázdnotou. „Rozhodnutí o zrušení ordinace nabylo právní moci loňského 28. prosince,“ sdělila vedoucí oddělení zdravotní a sociální správy krajského úřadu Soňa Měrtlová.

Podivnou praxí lékařky se kraj začal zaobírat až na základě podnětu od policie. „Jednalo se především o dodržování zákona o péči o zdraví lidu, konkrétně vedení zdravotní dokumentace,“ vysvětlila Měrtlová.

Podle tohoto zákona jsou zdravotnická zařízení povinna vést pacientovu dokumentaci a umožnit do ní nahlížet lékařům správních úřadů ve zdravotnictví. Holatová však kontrole karty neukázala.

Léčba není ohrožena

Někteří z pacientů se obracejí o radu také na pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny v Pelhřimově. „Pacienti zaregistrovaní u této lékařky mají možnost přihlásit se u jiného praktického lékaře,“ vysvětlila vedoucí ekonomického oddělení Svatava Šlajchrtová. Seznam lékařů je k dispozici na jejich přepážkách.

Občané si mohou svobodně zvolit nového lékaře, ne vždy je to však snadné. „Pacienti by se měli zaregistrovat nejlépe tam, kam to mají nejblíže ze svého domova,“ doporučila předsedkyně okresní organizace sdružení praktických lékařů Marie Keslová.

K lékařce o dovolené

Uzavřená ordinace stále vyvolává vlnu nevole. „To je strašné. Vůbec nevím, co mám dělat,“ láteřila jedna z pacientek a marně se dobývala do čekárny.

„Já jsem s ní byla spokojená. Pokud jsem k ní šla, brala jsem si sice celý den dovolenou a šla domů až v noci, ale zase předepsala vše, co jsem chtěla. I když je pravda, že když mi měla brát krev, musela jsem si dojít koupit náplast. Z té ustřihla malý kousek, tím mi ránu přelepila a zbytek si nechala,“ uvedla další z pacientek.

Právě ve zvláštním chování lékařky spatřuje jednu z největších potíží místopředseda Českého okresního sdružení lékařské komory v Pelhřimově Hynek Poul.

„S lékařkou jsme vedli několik disciplinárních řízení. Všechny zásilky jsou však nedoručitelné,“ krčil rameny Poul, který vidí problém také ve způsobu, jakým lékařka k pacientům přistupovala.

Autor: Marcela Průchová

30.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení