Do baru ve středu 22. května ve tři hodiny ráno vtrhl dosud neznámý pachatel a pod pohrůžkou střelné zbraně požadoval po personálu vydání hotovosti.

„O jakou střelnou zbraň se jednalo, se nepodařilo zjistit. Podle svědků však mohlo jít také o plynovou pistoli,“ uvedl velitel pelhřimovské policie Martin Souček.

Zaměstnanci baru ve strachu o svůj život hotovost neznámému muži vydali.

Lupič si tak z podniku odnesl čtrnáct a půl tisíce. „Kromě hotovosti pachatel odcizil i mobilní telefon,“ dodal Souček.

Podobiznu muže se však sestavit nepodařilo.

Pachatel byl podle svědků maskovaný a přes hlavu měl nasazenou kuklu. Po neznámém muži policisté na Pelhřimovsku pátrají.

Pokud jste se pohybovali v inkriminovanou dobu v okolí a viděli jste někoho podezřelého, neprodleně to prosím nahlašte na policii. Telefon: 974 274 111, nebo na 158.

Letos je to již druhé přepadení ve stejném podniku

Bodným zraněním skončila v sobotu šestnáctého března dopoledne potyčka mezi provozním pelhřimovského baru Exkalibar a mužem, který tam zřejmě přišel krást.

Podle majitele provozovny šlo o barmanova kamaráda. „Jediné co vím, je to, že náš provozní skončil v nemocnici s bodným zraněním. Asi se nepohodl se svým kamarádem,“ sdělil majitel baru Jan Dušek.

Podle první vyšetřovací verze policie však šlo o loupežné přepadení. „Pachatel, který obsluhu baru bodl do břicha, je nyní zadržen a vyslýchán v Českých Budějovicích. Podle toho, co zatím víme, se domníváme, že muž šel do baru krást,“ uvedl tiskový mluvčí jihočeské kriminální policie Jaroslav Beran.

Jak dodal, útočník sám zavolal na linku 158 a nejprve se snažil předstírat, že je pouze svědkem incidentu. „Chtěl tím svůj skutek zakrýt,“ podotkl Beran.

Pod tíhou důkazů se ovšem krátce nato k činu přiznal. Věc je stále v šetření, ale už nyní je jasné, že pokud policie muži prokáže trestný čin loupežné přepadení, hrozí mu podle trestního zákoníku až deset let vězení.

Zraněný muž byl ihned po činu převezen do pelhřimovské nemocnice, kde byl operován a nyní už je mimo ohrožení života.

Pachatel loupežného přepadení byl dopaden krátce po činu.

Nyní mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.