V této chvíli jsou na místě policisté z obvodního oddělení, kteří provádí vizuální prohlídku všech přístupných prostor. Zjišťují, kteří obyvatelé bytů jsou doma. Na místo přijel i pyrotechnik a dva psovodi se psy, kteří jsou vycvičeni na vyhledávání výbušnin.

„Pokud se nepodaří včas zjistit, že se jedná o planý poplach, nezbude než provést evakuaci obyvatel do základní školy Osvobození,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kotková.

"V 19,30 hodin proběhne evakuace přibližně 70 bytových jednotek. Obyvatelé domu budou evakuováni do IV. ZŠ Osvobození v Pelhřimově. Pro obyvatele bude zajištěno v tělocvičně občerstvení," konstatovala Kotková.

16,30 hodin: Policisté pokračují v prohlídce domu. Nájemníci bytů ze všech čtyř vchodů jsou seznámeni se situací, která probíhá. Někteří obyvatelé bytů odcházejí k příbuzným, jiní využívají vyčleněného prostoru ve IV. ZŠ Osvobození v Pelhřimově.Evakuace obyvatel musí proběhnout do 19,00 hodiny. V době od 19,00 - 20,00 musí být prostory domu prázdné bez obyvatel.