Pachatel požadoval po firmě částku přesahující padesát tisíc korun. Tento email přišel z emailové adresy, která byla totožná jako adresa ředitele společnosti. Na první pohled tak nebylo možné zaznamenat skutečnost, že pod touto adresou komunikuje někdo jiný.

Vzhledem k tomu, že v danou chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl pod emailovou adresou vystupovat někdo jiný, platba byla ze strany společnosti provedena.

V odpoledních hodinách přišel ze stejné adresy další email s požadavkem k provedení platby částky kolem sta tisíce korun se stejnými platebními podmínkami. Mezitím vyšlo najevo, že ředitel společnosti žádný pokyn k provedení platby nedal a jedná se o podvod. Další platbu tak již podvodník neobdržel a jednatel společnosti vše oznámil na policii.

Ilustrační foto
Nedostatek zubařů: Problém trápí i dětské domovy na Pelhřimovsku

Případy počítačové trestné činnosti, které spočívají v zasílání fiktivních mailů a faktur firmám, vyzývajících je k uhrazení nemalých finančních částek se v poslední době objevují napříč celým Krajem Vysočina. „Objasňování tohoto druhu počítačové kriminality je velice obtížné a za každým objasněným případem stojí velmi náročná práce kriminalistů,“ sdělila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.