Dvaatřicetiletého muže zadrželi policisté sice již letos v létě, teprve nyní se však rozhodli informace o případu zveřejnit.

Podle policistů nechal Radek Kunc v březnu zbít dvěma maskovanými muži sanitáře z novoměstské patologie, který mu odmítl "dohazovat" kšefty s nebožtíky.

Kunc měl po čtyřiapadesátiletém muži požadovat, aby pozůstalé posílal do jeho pohřební služby, nebo aby mu alespoň na možné klienty poskytoval kontakt. Sanitář to ale několikrát odmítl s tím, že nic takového dělat nebude, že se to nedělá.

Nejdříve mu manažer pohřební služby vyhrožoval ublížením na zdraví a poté mu začal nabízet peníze a auto.

Vše nakonec vyvrcholilo napadením z letošního března. Na zaměstnance nemocnice se v pět ráno vrhli dva muži v černých kuklách, když šel ke svému autu. „Železnými tyčemi ho bili do nohou, paží a jedna rána mířila i na hlavu. Muž musel po útoku podstoupit operaci a hrozilo mu, že přijde o pravé ucho,“ řekl k brutálnímu útoku kriminalista Pavel Kubiš.

Kuncovi nyní hrozí jedenáct let za mřížemi, jelikož se jedná o nebezpečného recidivistu, který již byl v minulosti trestán.

Firma Anubis působí ve Žďáře nad Sázavou, Novém Městě na Moravě a Svratce.

Citace z webových stránek Anubisu: "Výběr pohřebního ústavu záleží výhradně na Vašem uvážení a to i v případě úmrtí v nemocnicích a tehdy, když jiná pohřební služba již zesnulého odvezla."

--------

Článek bude doplněn

--------

Více příbuzných článků k tématu v sekci Související články