„Vyšetřovatel koncem minulého týdne zahájil trestní stíhání řidiče osobního auta Hyundai Tuscon a obvinil ho z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí řidiči až šestiletý trest,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková a dodala, že až do ukončení vyšetřování nebude policie k případu nadále poskytovat žádné další informace. Důvodem je nízký věk poškozených.

Nehoda se stal 31. července dopoledne na konci Hradské ulice poblíž přilehlého parčíku mimo přechod pro chodce. Dětský kočárek podle některých svědků po nárazu skončil od místa nehody několik desítek metrů. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu.

Podle policie bylo objasňování příčin tragické nehody velmi složité. Kriminalisté si museli nechat vypracovat několik znaleckých posudků.

„Z jejich závěrů jednoznačně vyplynulo, že viníkem dopravní nehody je řidič osobního vozidla, který se zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost jízdy. S vozidlem v daném místě vyjel do protisměru, kde narazil do boku kočárku,“ uvedl zástupce vedoucího územního odboru v Pelhřimově Luboš Jakoubek.