Přesto, že se k činu přiznaly děti z prvního stupně žirovnické základní školy, případ policie stále prověřuje. „Prověřujeme případ sprejerství, kdy neznámý pachatel nastříkal na fasádu objektu v ulici Hradecká v Žirovnici nápisy modrou barvou,“ sdělila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

K případu došlo v době od odpoledních hodin čtvrtka 9. ledna do dopoledních hodin následujícího dne. „Policisté na místě provedli ohledání, šetření, zadokumentování a případ nadále prověřují,“ doplnila k vandalství v Žirovnici Stanislava Miláčková.

Fasáda, hřiště a kašna

Zmínění školáci poničili hned na několika místech fasádu pivovaru, dětské hřiště a také kašnu. „Nápisy jsme nechali odstranit. Zaplatit vzniklou škodu jsme po rodičích viníků nechtěli. Náklady na odstranění nápisů byly totiž minimální,“ prozradil Milan Šmíd.

Dodal také, že z případu nebudou vyvozovat žádné důsledky. „V podstatě si myslím, že policejní šetření bylo pro děti, které se k vandalství přiznaly, a jejich rodiče dostatečným ponaučením,“ poznamenal žirovnický starosta.

V Žirovnici už podobný případ řešili. „Asi před čtyřmi roky jsme hledali pachatele, který počmáral fasádu zámku z odlehlé strany u rybníka. Vypátrat se ho ale nepodařilo,“ přemítal Šmíd s tím, že sprejerství ve městě naštěstí na denním pořádku není.