Rozsudek není pravomocný. Cizinec, který je ve vazbě, se na místě odvolal. Odvolání ještě zváží i státní zástupce. Případem se tak bude muset zabývat Vrchní soud v Praze. „Měl jsem ruku na noži, ale nevím, jak se to stalo, spíš jsem ho jen tak objal,“ tvrdil během předcházejících soudních líčení obžalovaný cizinec s tím, že nůž venku na stole zůstal po společné večeři.

Tomu však trestní senát pod vedením Ondřeje Kubů neuvěřil. Podle výpovědi zraněného i dalších svědků mu totiž vyhrožoval pobodáním a pro nůž si do kuchyně došel.

HILSNERIÁDA. Oběť a vrah? Vpravo na dobové ilustraci Hilsner, vlevo údajně Anežka Hrůzová. Později se ale ukázalo, že na fotografii je její příbuzná.
Vražda z Polné: Hilsner to nebyl, říká advokát. Po 120 letech ho chce očistit

Za nepravděpodobné to označil i soudní znalec. „Pronikání nože směrem zdola nahoru tomu neodpovídá,“ uvedl.

Verze obžalovaného byla podle soudu nevěrohodná. Ivan se navíc před soudem zpovídá již z druhého pokusu o vraždu. "A i tehdy to popisoval jako pouhou shodu okolností,“ uvedl soudce Ondřej Kubů.

Svou o jedenáct let mladší družku totiž Marius Ivan po hádce a následném bití shodil z balkonu ze čtvrtého patra, za což si v Rumunsku odseděl pět let. I tehdy šlo podle jeho tvrzení o pouhou náhodu. „Neshodil jsem ji, sklouzla tenkrát sama,“ přiblížil soudu svůj pohled na dřívější incident.

Ilustrační foto
Tragédie v jihlavském Kronospanu. Pracovní úraz uklízeče skončil smrtí

Krvavý incident v Humpolci se stal loni 27. září před ubytovnou v ulici Na Závodí v Humpolci. Předcházelo tomu společné popíjení alkoholu, které vyvrcholilo vzájemnou hádkou. „Znali jsme se zhruba měsíc, bydleli jsme společně. Pocházíme ze stejného města v Rumunsku, tak došlo na spor o místní romskou komunitu. Nadával mi do cikánů. Měl jsem ruku na noži, ale nevím, jak se to stalo, spíš jsem ho jen tak objal,“ tvrdil během předchozího soudního líčení obžalovaný.

Podle výpovědi zraněného i několika dalších svědků mu však měl vyhrožovat pobodáním a pro nůž si do kuchyně došel. Zranění si vyžádalo týdenní hospitalizaci v nemocnici a dvouměsíční pracovní neschopnost.