Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvíce trestných činů se na Pelhřimovsku týká krádeží majetku

Pelhřimovsko – Policisté na Pelhřimovsku zaznamenali v prvním pololetí letošního roku o něco více trestných činů v porovnání se stejným obdobím v loňském roce. Objasněnost trestných činů v okrese ale stále převyšuje hranici pětapadesáti procent.

1.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jan Jelínek

V prvním pololetí letošního roku došlo na Pelhřimovsku celkem k 503 trestným činům a z tohoto počtu se policistům podařilo objasnit 281 skutků. Ve stejném období v roce 2016 došlo k celkem 485 trestným činů, z nichž policisté objasnili 268.

Lidé na Pelhřimovsku nejčastěji páchají majetkovou trestnou činnost. „Za první pololetí letošního roku policisté zadokumentovali 217 majetkových trestných činů. Z tohoto počtu se policistům podařilo objasnit 58 případů. Objasněnost majetkové trestné činnosti za uvedené období činila 26,73 procent. V prvním pololetí loňského roku došlo k 179 majetkovým trestným činům, z nichž policisté 38 případů objasnili,“ upřesnila informaci policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

V 79 případech se jednalo o krádeže vloupáním, v 107 případech o krádeže prosté a 31 trestných činů jsou zbývající majetkové trestné činy.

Největší zastoupení má u tohoto trestného činu, tedy u majetkové trestné činnosti, krádež vloupáním do ostatních objektů. Policisté v letošním prvním pololetí zaevidovali 24 případů, ze kterých se jim podařilo objasnit polovinu trestných činů. Zde za uvedené období došlo k poklesu oproti prvnímu pololetí roku 2016, a to o šest trestných činů. V prvním pololetí roku 2016 totiž policisté prověřovali 30 případů, z nichž objasnili devět trestných činů.

Druhým nejčastějším trestným činem v tomto odvětví je krádež vloupáním do rekreačních objektů. „Policisté prověřovali 20 případů tohoto trestného činu, z nichž 4 objasnili. Za stejné období roku 2016 policisté zadokumentovali 15 těchto trestných činů,“ informovala Miláčková.

Právě chalupy a chaty se stávají častým terčem zlodějů pravidelně v zimních měsících, kdy jsou tyto rekreační objekty většinou vylidněné.

Kromě zmíněných lidé na Pelhřimovsku se navíc také dopustili pěti mravných činů, 27 násilných trestných činů, 89 hospodářských trestných činů a 165 zbývajících trestných činů.

Autor: Denisa Šimanová

1.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení