Je to i případ opilého Rumuna, který se 5. srpna rozhodl ve Stříteži u Jihlavy ukrást kolegovi v práci auto, nabourat ho a uloupit jiné. Jeho šílenou jízdu zastavila až policie. Zpytovat svědomí bude cizinec za mřížemi, tam ho soud poslal na čtyři roky.

Video: divoká jízda jako na Balkánu, ale u Kostelce.

Zdroj: Policie ČR

Další cizinec ujížděl zdrogovaný v osobním autě s jedenácti migranty na vysočinském úseku dálnice D1. V tomto případě šlo o ženu ze Švédska.

Stalo se to 9. října dopoledne na 119. kilometru ve směru na Prahu. Před policií žena prchala také z toho důvodu, že neměla zaplacený dálniční poplatek.

Švédka převážela v autě dvanáct migrantů. Celníkům se pokusila ujet.
Policejní honička přes Vysočinu: zdrogovaná Švédka převážela migranty

S autem sjela z dálnice na exitu 81 a ve velmi nebezpečné jízdě pokračovala směrem na Ledeč nad Sázavou. Za obcí Hojanovice ale nakonec sama zastavila.

„V osobním vozidle se nacházelo dalších šest dospělých osob a pět dětí. Dva dospělí seděli v kufru vozidla, na zadních sedadlech byli tři dospělí, kteří měli na klíně čtyři děti, a na sedadlu spolujezdce seděla žena s malým dítětem v náručí,“ popsal záchyt mluvčí celníků na Vysočině Richard Zeman.

Video: zdrogovaná Švédka převážela migranty.

Zdroj: Celní úřad pro Kraj Vysočina

Další nebezpečnou situaci musela mobilní hlídka vysočinských celníků na dálnici řešit v noci z pondělí na úterý 5. září.

Ke kontrole si vybrala osobní vozidlo Peugeot 307 s polskou registrační značkou.

Řidič původně následoval vozidlo celníků se zapnutými majáky, avšak těsně před sjezdem na odpočívadlo se vrátil na dálnici a ujížděl hlídce dvousetkilometrovou rychlostí.

Video: nebezpečná noční honička na D1.

Zdroj: Celní úřad pro Kraj Vysočina

Při pronásledování vypnul světla, podjížděl vozidla odstavným pruhem. Svou bezohlednou jízdou riskoval a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Vozidlo zastavil až po více než padesátikilometrové honičce na odpočívadle na osmapadesátém kilometru dálnice D1.

Hlídka ve vozidle odhalila sedm tísnících se dospělých migrantů bez dokladů. Řidič utekl do přilehlého lesa.

Tři lidské životy vyhasly v loňském roce při nehodě na dálnici D1 u Meziříčka na Žďársku.
Masakr na dálnici D1 u Meziříčka a tři mrtví: viník půjde do vězení