Policisté okamžitě evakuovali lidi ze čtyř bytových domů. Kriminalistům se pachatele podařilo zatknout za zhruba čtyři hodiny, k činu se přiznal. V spbotu byl obviněn z šíření poplašné zprávy, stíhán je na svobodě, řekla mluvčí krajské policie Monika Pátková.

„V pátek v 19:52 oznámil na tísňovou linku 112 mužský hlas, že během deseti minut dojde k výbuchu panelového domu u stadionu v Okříškách. Na místo byly ihned vyslány všechny dostupné policejní hlídky a kompletní výjezdová skupina územního odboru Třebíč. Začala okamžitá evakuace obyvatel čtyř bytových domů nacházejících se v označeném prostoru," uvedla mluvčí.

Na evakuaci se podíleli policisté obvodních oddělení, dopravních inspektorátů, cizinecké policie, pohotovostního a eskortního oddělení a psovod krajského ředitelství a také profesionální a dobrovolní hasiči. „O případu byl informován starosta Okříšek, který zajistil pro evakuované lidi zázemí v tělocvičně základní školy. Celkem bylo z domů evakuováno nejméně 65 osob," uvedla Pátková.

Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik a psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání výbušnin. Policisté prohlédli vnitřní prostory bytových domů i jejich okolí. Při prohlídce žádný výbušný systém nenašli. Hodinu před půlnocí se lidé mohli vrátit domů.

Souběžně se zásahem na místě začali kriminalisté pátrat po muži, který výbuch oznámil. Pravděpodobného autora telefonátu velmi rychle zjistili a půl hodiny po půlnoci ho zadrželi v místě bydliště. Muž se k činu přiznal, při dechové zkoušce mu policisté naměřili 0,34 promile alkoholu, skončil v policejní cele. V sobotu byl obviněn.