Dvě dívky sexuálně obtěžoval padesátiletý muž na náměstí v Pelhřimově v neděli 13. srpna odpoledne. „Nezletilé dívky byly zrovna na Masarykově náměstí, když k nim přišel muž a snažil se s nimi navázat kontakt. O ten dívky neměly zájem. Jeho komunikace se týkala sexuální oblasti, nabízel jim i finanční úplatu a byl neodbytný. Dívky vše odmítaly a podařilo se jim utéct,“ popsala případ ve středu 16. srpna policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Případ si převzali pelhřimovští kriminalisté a muže se jim ještě tentýž den večer podařilo vypátrat. „Muž byl značně opilý, dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,39 promile alkoholu. Policisté jej převezli na záchytnou stanici a po vystřízlivění putoval do policejní cely,“ pokračovala s popisem události mluvčí.

Prostor mezi kinem a obchodním domem v Humpolci dostane novou podobu. Vizualizace: poskytlo město Humpolec
Humpolec vylepší prostor mezi kinem a obchodním domem

Policie poté muže obvinila ze svádění k pohlavnímu styku a zprávu předložila státnímu zastupitelství. „Státní zástupce podal návrh na potrestání muže. Soud ho následně potrestal odnětím svobody v délce jednoho roku s podmíněným odkladem se zkušební dobou tří let a pětiletým zákazem pobytu v Pelhřimově,“ doplnila policejní mluvčí Lébrová.