Motorkář, jehož se ve městě policistům nepodařilo zastavit, ujížděl poté po silnici třetí třídy směrem na Cholunnou, kde ale na přímém úseku vozovky nezvládl řízení motocyklu a narazil do policejního vozidla.

Po nárazu do stromu se motocyklista zranil, takže musel být převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Pelhřimově.

Policisté navíc rychle zjistili, že byl motorkář opilý. „Policisté u čtyřiatřicetiletého motocyklisty provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem, a to 1,51 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky, a sice 1,41 a 1,46 promile alkoholu,“ uvedl k případu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Motorkář na sebe upozornil už před honičkou s policisty z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou. Na motocyklu neměl umístěnou při jízdě žádnou registrační značku a na prvotní výzvy policistů k zastavení nereagoval.

Prohřešky na jeho kontě ale přibývaly i po výše popsané nehodě. „Lustrací řidiče motocyklu policisté zjistili, že není držitelem žádného řidičského oprávnění. Motocykl Suzuki DR 650 neměl sjednané pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla a neměl přidělené registrační značky,“ doplnila policejní mluvčí.

Hmotná škoda na policejním automobilu a havarovaném motocyklu byla předběžně sečtena na 80 tisíc korun. Případem se dál zabývají policisté z pelhřimovského dopravního inspektorátu.

Ilustrační foto.
Řidiče čeká přísnější trest