Jako první sedmapadesátiletý muž, který v pátek 7. června po osmé hodině večer ležel na dětském hřišti v obci nedaleko Pelhřimova. Na základě oznámení policisté věděli, že tento muž má nekoordinované pohyby a nesrozumitelně komunikuje. „Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní výsledek 2,25 promile alkoholu,“ upřesnila k případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

O několik hodin později, v sobotu 8. června kolem půl druhé ráno, se neobešel bez policejní asistence třiadvacetiletý muž. Ležel na chodníku v ulici U Elektrárny, neorientoval se v čase ani prostoru a nebyl schopen samostatné chůze. Naměřená hodnota dechové zkoušky 2,84 promile alkoholu prozradila, co bylo příčinou mužovy indispozice.

Nejvíc ale nadýchal muž, který v sobotu 8. června krátce po druhé hodině odpoledne vyváděl v Žirovnici. „Opilý muž se v jednom z podniků vysvlékl ze svého trička a na ostatní návštěvníky nesrozumitelně pokřikoval. Dechová zkouška vykázala naměřenou hodnotu 4,02 promile,“ doplnila informace policejní mluvčí.