Za přechovávání dvou kradených aut dostal podmínku i jeho bratr Josef. Dalším odsouzeným v této kauze je Radek Lačnák. Za převzetí jednoho kradeného auta si odnesl podmínku a peněžitý trest ve výši pětadvacet tisíc korun.

Burnek má na svědomí šestnáct případů krádeží luxusních škodovek a bavoráků. Ukrást se mu podařilo jedenáct aut. U dalších pěti sice také překonal jejich elektronické zabezpečení, ale kvůli zabudovaným lokalizátorům pak auta odstavil na různých místech. Celkem způsobil škodu přes sedm milionů korun. Většinu vozidel kradl na zakázku.

Před soudem Burnek vinu popíral. „V obžalobě není jediný důkaz, který by mne z krádeží usvědčoval. Odposlechy jsou pouze indicie, nikoli důkazy. Z kamerových záznamů nelze určit konkrétní osoby, které jsou na nich zachyceny,“ argumentoval a své původní doznání tak odvolal. V minulosti už byl za krádeže aut odsouzen v Rakousku.

Pravomocný rozsudek je důležitý i pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), která na konci ledna obvinila vysoce postaveného kriminalistu z Brna Miloše Veselého. Podle obvinění měl Burnekovi předávat klíčové informace z policejní databáze. Například o zabezpečení aut. „Proti brněnskému policistovi jsme na konci ledna zahájili trestní stíhání pro podezření z trestných činů legalizace výnosů z trestné činnosti, zneužití pravomoci úřední osoby, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, zpronevěry a nadržování,“ upřesnila mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Veselý se k tomu vyjádřil u jihlavského soudu. Tehdy byl předvolán jako svědek k hlavnímu líčení s Burnekem. „Občas jsme spolu byli v kontaktu. Považuji ho za velkého odborníka na zabezpečení vozidel. Využívali jsme jeho zkušenosti. Že bych mu dával nějaké citlivé informace ze spisu, odmítám,“ reagoval Veselý.