„Řekli, že nám nevrátí ani korunu. Museli jsme si najmout právníka,“ popsala Deníku Halina z Jihlavska, která chtěla dům pro svého syna. Ani on by v domě nebydlel. Rodina je silně věřící. Když zašli za farářem, který by mohl dům vysvětit a vymýtit zlé duchy, rovnou jim řekl, ať tam raději nebydlí.

Půl roku rodině trvalo, než s ní začala realitní kancelář více komunikovat. „Bylo to po vašem telefonátu do realitky,“ přiznala žena, že zájem Deníku o kauzu byl okamžikem, kdy se s nimi snažili makléři nějak dohodnout.

Mluvčí kanceláře MM reality tehdy Deníku řekla, že v průběhu obchodu nedošlo z jejich strany k žádnému právnímu pochybení, a ačkoli odstoupení od smlouvy z důvodu historie objektu není podle nich právně možné, snažili se vyjít kupujícím vstříc. „Klientům jsme nabídli finanční kompenzaci nad rámec našich povinností tak, abychom v situaci mezi ním a prodávajícím přispěli k dohodě," napsala už dříve Deníku mluvčí realitní kanceláře Karolína Václavková.

Marihuana - ilustrační foto.
Muž z Vysočiny zdědil miliony. Kvůli prodeji drog o část majetku přišel

Po několika dnech jednání se nakonec rodina s kanceláří dohodla, že jim vrátí polovinu peněz, tedy 105 tisíc korun. „Nakonec jsme to podepsali, ale musím říct, že jednání makléřů mě maximálně zklamalo a já osobně už bych si od nich nic nekoupila,“ uvedla paní Halina.

Smlouva o narovnání už je podepsaná. Její součástí je podle rodiny formulka, že už po kanceláři další peníze chtít nebudou. Peníze by na účet právní kanceláře Aleše Čápa z Jihlavy měly přijít každým dnem.

Zdroj: Deník/Roman Martínek

Kauzou se navíc zabývá policie v Jihlavě. Rodina totiž na kancelář před pár dny podala trestní oznámení pro možný podvod. Jak prověřování dopadne, není jasné. Policie bude muset makléřům prokázat, že o trojnásobné vraždě v domě věděli a klientům to neřekli, přestože ti se na historii domu ptali. „Samozřejmě, že jsme se na to ptali, ale nic nám neřekli. Jinak bychom rezervační smlouvu nikdy nepodepsali,“ dodala paní Halina.