V sobotu 19. ledna putoval na záchytku devatenáctiletý muž z Pelhřimova, který se před zásahem policistů v nočních hodinách nacházel na Nádražní ulici v místě čtyřproudové hlavní silnice I/34. „Mladý muž ve značně podnapilém stavu přecházel šikmo čtyřproudou pozemní komunikaci I/34, na které se bezdůvodně zastavoval a zdržoval. Při své neopatrné chůzi po pozemní komunikaci vrávoral a ohrožoval zdraví a život svůj a také bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Poté se dostal na chodník, kde na veřejně přístupném místě močil na bránu u tamní budovy. Stále vrávoral a nebyl schopen sám stát a opakovaně vstupoval do frekventované vozovky,“ popsala noční scénu na pelhřimovské ulici policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dechová zkouška na alkohol ukázala na příčinu, proč mladík vyváděl a špatně artikuloval, neboť nadýchal 1,58 promile alkoholu. „Muž se následně podrobil lékařské mu vyšetření v Nemocnici Pelhřimov a poté byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy vystřízlivění,“ doplnila informace Dana Čírtková.

Druhý opilecký incident se odehrál v úterý 22. ledna okolo osmnácté hodiny v Novém Rychnově. „Před hostincem se nacházel třiačtyřicetiletý muž, který jevil silné známky opilosti,“ uvedl ve zprávě policejní mluvčí David Linhart.

Muž nebyl schopen stát a neorientoval se v prostoru ani v čase. Policisté, kteří do Nového Rychnova vyjeli, dali muži dýchnout a přístroj ukázal 2,11 promile alkoholu v jeho dechu. „Jelikož muž svým jednáním vzhledem ke klimatickým podmínkám ohrožoval svůj život, tak ho policisté zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodal mluvčí policie David Linhart.

Ilustrační foto.
Z chodníku putovala opilá žena na záchytku