Ten už poněkolikáté rozhodoval o odvolání, tentokrát státního zástupce, který nesouhlasil s osvobozujícím verdiktem nad dvěma obžalovanými Alešem Fučíkem, bývalým náměstkem krajské správy, a podnikatelem z Brna Miroslavem Chytilem. Oba byli obviněni z toho, že úmyslně předražili zakázky o statisíce korun. Oba od začátku tvrdí, že to není pravda.

Okresní soud je opakovaně zprostil viny. Vzhledem k obdobnému názoru krajského soudu se čekalo, že odvolací soud verdikt jihlavského soudu potvrdí. Jenže se stal pravý opak. Brněnský soud rozsudek v polovině prosince znovu zrušil a celou věc vrátil opět do Jihlavy.

Ilustrační foto
Soud za měření hluku na Vysočině pokračuje i po 13 letech. Vrací se do Jihlavy

„Důvodem bylo to, že jihlavský soud zprošťující verdikt odůvodnil tím, že se skutek nestal. Krajský soud ale tvrdí, že se stal, ale nespáchali ho obžalovaní. Celé to na mě dělá dojem jako spor mezi ješitnými soudci,“ vyjádřil se Kovář.

Jihlavský soud se tak bude muset kauzou znovu zabývat, a pravděpodobně se opět dostane na stůl i tomu brněnskému. Státní zástupce by totiž chtěl naopak slyšet odsuzující verdikt. Kauza tak jen u soudů vstupuje do osmého roku projednávání. Celkově se táhne již jedenáctým rokem.