Tam se v pondělí zpovídal z toho, že letos v květnu dvakrát střelil číšníka Petra N. z pelhřimovské Hodovny Na Kolíbce. „Chtěl se mu pomstít za biftek," řekl předseda senátu táborského soudu Petr Černý. Komínek se podle svědectví v restauraci rozzlobil kvůli dlouhé přípravě steaku. Chtěl tedy odejít a nezaplatit. To se zase nelíbilo číšníkovi. Chvíli se popotahovali a Komínek nakonec odešel. Podle svědkyně však utrousil větu: „Tobě půjde o život." Stejnou hrozbu potvrdil u soudu také utajený svědek.

Host se pak skutečně do restaurace vrátil. To už ovšem s nelegálně drženou pistolí, kterou zdědil po zemřelém otci. Na chodbě za výčepem pak na číšníka dvakrát vystřelil. Číšníkovi prošla jedna kulka tváří, druhá břichem. Přežil jen díky velmi rychlé pomoci, ale přišel o slezinu.

Byl to jasný úmysl zabít, řekl soudce

Předseda senátu Petr Černý a  ani státní zástupkyně Alena Píchová neuvěřili obhajobě, že střely vyšly náhodou. „Neměl v úmyslu ho zabít, jinak by ho z té bezprostřední blízkosti musel zasáhnout. Byl silně opilý, proto navrhuji překvalifikování na těžké ublížení na zdraví," bojoval Komínkův obhájce Pavel Sokol.

Jeho klient však byl podle znalců schopen své chování a  činy ovládat. „Nešlo o náhodu, střela byla jasně mířená na hlavu s cílem zabít," komentoval soudce Černý. „A když číšník nepadl, vystřelil podruhé," doplnil. K ženě, která náhodou vyšla z toalety, Komínek suše prohodil: „Pozor paní, tady někdo střílel."

Podle předsedy senátu by takto nejednal člověk, kterému by omylem vyšly výstřely z pistole. Sám by musel být vyděšený z toho, co se stalo. „Střílel úmyslně," řekl soudce předtím, než vynesl verdikt, znějící na čtrnáct a půl roku v nejtěžším žaláři. Rozsudek není pravomocný, Komínek se na místě odvolal a případ bude řešit ještě vrchní soud.

Sám postřelený muž se už včera nechtěl k rozsudku ani k případu, který mu radikálně změnil život, vracet. K tomu, jaká je nynější situace v restauraci, se nechtěl vyjádřit ani přítomný číšník.

Alena Šatrová, Zuzana Rodová