Celníci si vytipovali v pondělí 2. října ke kontrole dodávku s bulharskou registrační značkou a zastavili ho na a 111. kilometru ve směru na Prahu. „Tři občané bulharské příslušnosti cestovali za prací do Německa a na dotaz hlídky, zda převáží nějaké cigarety, nebo alkohol, řidič odpověděl, že každá osoba veze povolené čtyři kartony cigaret pro vlastní spotřebu,“ sdělil mluvčí Celního úřadu pro Kraj Vysočina Richard Zeman.

Při kontrole osobních zavazadel ale celníci objevili větší množství cigaret ukrytých pod oděvy a potravinami, další kartony cigaret se byly ve schránce pod sedadlem spolujezdce. Celkem našli dvaasedmdesát kartonů cigaret různých značek opatřených bulharskou tabákovou nálepkou.

Na 96.kilometru dálnice D1 ve směru na Brno se z nákladního vozidla vysypala bramborová vláknina.
Kaše na vysočinské D1: kamion u Humpolce vysypal bramborovou vlákninu

K cigaretám se jako vlastník přihlásil řidič, který nedokázal předložit žádný doklad prokazující zdanění cigaret ani přepravní doklady. „V takovém případě nahlíží zákon na cigarety jako na neznačené a ty jsou proto celníky zajištěny. Dojde k propadnutí zboží, viník bude muset uhradit vyměřenou spotřební daň ve výši sedmapadesát tisíc korun a k tomu mu bude uložena sankce za přestupek proti nakládání s tabákovými výrobky, které nejsou značeny platnou tabákovou nálepkou,“ doplnil Zeman.