Na lavici obžalovaných usedl dvaasedmdesátiletý Karel Matiášek z Černovic, kterému hrozí až osmnáct let vězení.

Soudce Petr Černý během prvního hlavního líčení vyslechl obžalovaného důchodce a svědky. „Obžalovaný doznal, že prodavačku sekerou napadl, ale odmítl, že by ji chtěl zabít. Mělo jít o výhružku," popsal obhajobu Karla Matiáška soudce Petr Černý.

Matiášek údajně podezříval napadenou prodavačku, že ho před lety připravila o peníze. Policie tehdy informace prověřovala, ovšem nic z toho, co tvrdil důchodce, se neprokázalo. „Je úplně pomatený. Na naši rodinu byl už hodně dlouho zasedlý. Říkal, že jsme mu ukradli peníze, chatu a chalupu, což není vůbec pravda," uvedla napadená žena.

Soudce včera nechal v soudní síni promítnout záběry z bezpečnostních kamer v obchodě, které celý incident zaznamenaly.
Karel Matiášek přišel do obchodu v Černovicích 22. února odpoledne. V prodejně se za   regály napil rumu, který si podle prodavačky sám přinesl. Pak si stoupl do fronty mezi ostatní zákazníky.

„Nestihla jsem se vůbec bránit. Najednou vyndal z igelitové tašky, kterou měl schovanou pod bundou, sekeru. Fláknul mě s ní po hlavě, ještě se ohlédl a normálně vyšel z obchodu ven," popsala samotný útok napadená prodavačka.

Hlavní líčení bylo včera odročeno na konec října. Vyslechnuti by měli být soudní znalci, a pokud bude dokazování skončeno, mohl by padnout i rozsudek.