V pátek krátce před třetí hodinou ráno zjistili humpolečtí policisté, že se někdo vloupal do budovy hotelu a restaurace na Dolním náměstí. „Podle prvotních poznatků se pachatel nacházel ještě uvnitř budovy. Policisté na místo přivolali psovoda a pachatele zadrželi," popsala situaci policejní mluvčí Monika Pátková.

Zadrženým byl osmadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, kterého kriminalisté stíhají pro další majetkovou trestnou činnost. Té se dopustil loni v říjnu, když se vloupal do restaurace a do bývalé administrativní budovy v Humpolci.

„Do budovy hotelu muž vnikl kolem druhé hodiny ráno. Z přehozu na křesla si vyrobil provizorní návleky na boty, ve kterých se po budově pohyboval. Vypáčil dveře do restaurace a ukradl cigarety různých značek a nerezové příbory. Poté se pokusil vypáčit zabudovaný trezor, to se mu ale nepodařilo," přiblížila zlodějovo počínání Monika Pátková s tím, že pachatel ukradl věci za nejméně pět tisíc korun. Nestihl je však z místa činu odnést a byly hotelu vráceny.

Jak doplnil jeden z provozovatelů hotelu, cigarety a příbory nebyly to jediné, co muže zaujalo. „Kolegovi také ukradl soukromý notebook. A kdyby policie nezasáhla zavčasu, mohli jsme přijít rovněž o tržbu uloženou v trezoru. Policistům za to patří poděkování," nechal se slyšet vděčný provozovatel.

Po zadržení zloděje následovalo vyšetřování, při němž se muž kriminalistům přiznal ke spáchání dalších skutků. „V září loňského roku vnikl do dílen školy ve Fügnerově ulici v Humpolci a odcizil větší množství elektrického i ručního nářadí v hodnotě nejméně šestnáct tisíc korun," uvedla mluvčí. Dalších krádeží se podle jejích slov dopustil společně s čtyřiačtyřicetiletým mužem z Humpolce, který je v současné době rovněž stíhán pro další trestnou činnost. Na svědomí mají také loňskou krádež v Hotelu Orlík – Jirmásek.

„V listopadu loňského roku vnikli společně do stejné budovy hotelu na Dolním náměstí v Humpolci. Odcizili cigarety, stravenky a zapalovače za bezmála osm tisíc korun. Na začátku ledna letošního roku se pak v Humpolci společně vloupali do zaparkovaného osobního auta Škoda Octavia, ze kterého odcizili autorádio," pokračovala ve výčtu činů Monika Pátková.

Kriminalisté stíhají oba muže pro přečiny krádež a poškození cizí věci. Starší z mužů byl eskortován do českobudějovické vazební věznice, mladší z dvojice je stíhán na svobodě. Oběma hrozí až tři roky vězení.