Kriminalisté pachatele loupežného přepadení zadrželi ve středu 4. listopadu krátce po poledni v jednom z pelhřimovských barů. „Zadržený se ke spáchanému činu přiznal. Skutku se dopustil kvůli předchozímu sporu s napadeným, odcizené peníze pak použil pro vlastní potřebu," uvedla policejní mluvčí Monika Pátková.

K incidentu došlo ve společných prostorách bytovky 2. listopadu ráno. Recidivista udeřil sekáčem oběť do hlavy a v útoku pokračoval i poté, co napadený muž upadl na zem. „Poté mu z peněženky odcizil tisíc korun a z místa utekl," doplnila informaci policejní mluvčí Monika Pátková.

Zraněná oběť útoku, která utrpěla zranění na hlavě, vyhledala pomoc v sousední prodejně. Důležité bylo, že napadený muž útočníka poznal. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže s trvalým bydlištěm na Pelhřimovsku, který se pohybuje po celém okrese. V minulosti byl už šestkrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost.

Zadržený muž se navíc společně s devatenáctiletým komplicem dopustil vloupání do rodinného domu. „V polovině října letošního roku násilím vnikli do domku v obci Hojkov, kde odcizili přes 23 tisíc korun. Peníze si poté rozdělili a utratili," rozšířila informaci Pátková.