V policejní cele skončil muž z Pelhřimova, který vyhrožoval své partnerce a závažné vyhrůžky směřoval také na lidi ve svém okolí. „Kriminalisté muže zadrželi a obvinili ze spáchání dvou trestných činů, neboť prověřováním případu vyšlo dále najevo, že šestatřicetiletý muž distribuoval drogy dalším lidem. Na podaný návrh byl vzat do vazby. Muži hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Konkrétně se šestatřicetiletý dealer zaměřil na prodej pervitinu a marihuany. Drogy opakovaně prodával nebo je poskytoval zdarma na různých místech v Pelhřimově, a to v téměř ve třiceti případech.

Muž byl za drogovou činnost již trestán před několika lety. Dostal podmínku. Poučení si z rozsudku však zjevně neodnesl a k drogové činnosti nově přidal i vyhrožování. „V první polovině listopadu obviněný muž vyhrožoval formou textových zpráv své partnerce, vyhazoval z bytu různé věci a hrozil zničením celého bytu a ohrožením dalších obyvatel domu. Policisté v součinnosti s hasičským záchranným sborem přijali opatření za účelem zajištění bezpečnosti osob v domě a okolí. Na místo byl přivolán také policejní vyjednavač. Policisté navázali s mužem komunikaci a následně z bytu vyšel,“ doplnila Lébrová.