První případ se stal v Novém Rychnově v noci na pátek 21. června.

Podle informací pelhřimovské mluvčí policistů Moniky Pátkové vypáčil neznámý pachatel okno od tamní prodejny a odcizil z ní elektronickou registrační pokladnu, předplacené mobilní karty, hotovost a cukrovinky, čímž způsobil škodu sto šedesát tisíc korun.

Podobný případ se odehrál v Hořepníku v noci na středu 26. června. Tam pachatel vypáčil dveře skladu prodejny se smíšeným zbožím a odnesl si s sebou cigarety. Celková škoda vyšplhala na sedmdesát pět tisíc korun.

Poškodil
 „jen" dveře

Cigarety a tabák se kradly také v počátecké prodejně v noci na čtvrtek 27. června.

Odtud si dosud neznámý pachatel odnesl dokonce sto dvacet kartonů cigaret a padesát balíčků tabáku a způsobil tam škodu za sto dva tisíce korun.
Podle zaměstnankyně počátecké prodejny Coop, která patří spotřebnímu družstvu Jednota v Kamenici nad Lipou, byl obchod vykraden poprvé
V posledním případě, který se stal v prodejně v Hněvkovicích u Humpolce v noci na neděli 30. června, nebyl zloděj úspěšný, jelikož se mu nepodařilo dostat se přes bezpečností opatření. Nicméně i jím způsobená škoda na dveřích hněvkovické prodejny dosahuje ke třem tisícům korun.

„Bezpečnostní opatření samozřejmě naše prodejny mají, ale evidentně to nestačí," nechal se slyšet předseda spotřebního družstva Jednota v Kamenici nad Lipou Lubomír Martinů. Právě pod Jednotu Kamenice nad Lipou spadá prodejna v Hněvkovicích a  Počátkách.

Policejní vyšetřování a pro-věřování je teprve v začátcích. „Pracujeme s různými verzemi možných scénářů těchto případů, a zatím nemůžeme vyloučit, že se krádeží mohl dopustit stejný pachatel," odpověděla mluvčí policistů Pátková na otázku, zda by se vzhledem k podobnosti všech čtyř případů dalo uvažovat o jednom pachateli.

Aneta Slavíková