Krádež se stala v neděli časně ráno. Cizinci původem z Balkánského poloostrova ve věku pětatřicet a třicet let si vytipovali zaparkované auto. Starší z mužů zabavil posádku, která stála venku. Mladší z dvojice v nestřeženém okamžiku otevřel dveře a z místa mezi předními sedadly sebral příruční tašku. „Vzal peníze a tašku při odchodu ke svému vozidlu opodál odhodil. Poté i se svým komplicem společně odjeli,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Sanitky, záchranná služba - ilustrační foto.
Tragédie na Pelhřimovsku: muž se utopil v rybníku Valcha

Hned po oznámení na místo vyrazili dálniční policisté z Velkého Beranova. „Podařilo se jim velmi rychle zjistit popis pachatelů, vytěžit kamerové záznamy a zjistit typ a značku vozidla, se kterým odjeli. Okamžitě předali informace policistům v krajích, kam vozidlo směřovalo,“ popsala mluvčí.

Policisté spolupracovali s kolegy ve Středočeském a Ústeckém kraji. Dopadnout zloděje se podařilo policistům z dálničního oddělení Řehlovice. A podezřelí muži zamířili zpátky na Vysočinu. I s ukradenými penězi, které bude se tak budou moct vrátit zpět k poškozeným. Případ si převzali pelhřimovští kriminalisté.

Ilustrační foto.
Pilkou uřízl zámek. Muž se v Lukách dobýval ke kolu, policie už ho vypátrala

Státní zástupce podal návrh na potrestání cizinců. „Soudem jim byl uložen trest odnětí svobody v délce jednoho roku s podmíněným odkladem se zkušební dobou jednoho a půl roku a tříletým vyhoštěním z České republiky,“ dodala Lébrová.