Opilci na sebe upozornili sami, když jeden z nich agresivním způsobem čtvrt hodiny po půlnoci v podniku na Horním náměstí v Humpolci napadal obsluhu a obtěžoval ostatní hosty. Po oznámení incidentu na linku tísňového volání operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. „Policisté na místě zjistili, že se v podniku nacházejí dva opilí muži, kteří se chovají agresivně a slovně napadají obsluhu,“ upřesnila zjištění policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Jednalo se o muže ve věku šestatřicet a třiačtyřicet let. Dále policisté zjistili, že mladší z mužů napadl jednoho muže i fyzicky. „Při incidentu nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že muži budou ve svém jednání nadále pokračovat, policisté je zajistili,“ doplnila popis události policejní mluvčí.

Dechové zkoušky na alkohol, které policisté u obou mužů provedli, byly podle očekávání pozitivní. Šestatřicetiletý muž nadýchal 2,15 promile alkoholu a třiačtyřicetiletý muž 2,94 promile. „Policejní hlídky z Humpolce a Pelhřimova eskortovaly oba muže na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ dodala Stanislava Miláčková s tím, že se muže čeká za spáchané přestupky proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku další postih.