Policisté minulý týden agresora zadrželi, zahájili jeho trestní stíhání a podali návrh na vzetí do vazby. Soud návrh státního zástupce akceptoval a na muže do vazby poslal. „Na základě rozhodnutí soudu policisté obviněného muže eskortovali do věznice,“ uvedla k případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Policisté zjistili, že muž ve společném obydlí dlouhodobě psychicky i fyzicky týral svoji družku, a to tak, že žena musela vyhledat lékařské ošetření a v jednom případě skončila po napadení v nemocnici. „Na základě výsledků prověřování a vyhodnocených důkazů jsme zadrželi devětatřicetiletého muže a zahájili jeho trestní stíhání. Muž byl obviněn ze zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí, přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu porušování domovní svobody,“ upřesnil vedoucí oddělení obecné kriminality Luboš Jakoubek.

Útočník opětovně na svoji oběť útočil, bil ji pěstmi, vulgárně ji nadával. „Vyhrožoval jí rozbíjením věcí a zakazoval jí styk s její rodinou,“ doplnila charakteristiku útoků policejní mluvčí.

Autobusové nádraží v Humpolci.
Při stěhování nádraží pomohou za týden informátoři

Žena ve většině případů ošetření ve zdravotnickém zařízení nevyhledávala. „V nemocnici skončila po fyzickém napadení, po kterém byla hospitalizovaná s otřesem mozku,“ poukázala na důsledek jednoho útoků agresora policejní mluvčí Miláčková.

Další napadení, které si vyžádalo lékařské ošetření, následovalo za dva měsíce. Tentokrát už byla na místo incidentu přivolána policejní hlídka. „Policisté využili svého zákonného oprávnění a devětatřicetiletého muže ze společného obydlí a jeho bezprostředního okolí vykázali na zákonem stanovenou dobu deseti dnů. Soud tuto dobu na základě podaného návrhu napadenou ženou prodloužil ještě o další měsíc,“ uvedla policejní mluvčí.

Ani toto opatření situaci nepomohlo vyřešit, útočník zákaz porušil. „Ženě nejdříve na mobilní telefon zaslal několik textových zpráv a o několik dní později na ni čekal v jejich společném bydlení, až se vrátí ze zaměstnání. Po jejím příchodu domů ji začal vulgárně slovně napadat,“ popsala další vývoj případu Stanislava Miláčková.

Protože se další zásah policejní hlídky se minul účinkem, takže nakonec skončil agresor za mřížemi. Policisté zjistili, že muž byl již v minulosti pro trestnou činnost narušující soužití lidí soudně trestán, tehdy odešel od soudu s podmínkou.