Dům byl předělán na pěstírnu marihuany. Kriminalisté při domovní prohlídce v místnosti o rozloze dvaceti metrů čtverečních zajistili 552 předpěstovaných mladých sazenic marihuany a 195 rostlin marihuany před květem.

„Třicetiletý muž sazenice pěstoval za pomoci speciálně nainstalovaného zařízení, které se skládalo ze závěsných svítidel se sodíkovými výbojkami. Lampami zajišťoval rostlinám teplo i světlo. Jejich růst podporoval speciálními hnojivy a roztoky,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality pelhřimovské policie Luboš Jakoubek. Kriminalisté dále zajistili téměř jedenáct kilogramů sušené drti konopí.

Drť muž získal z rostlin, které vypěstoval na přilehlém pozemku u domku. Policisté pěstitele zadrželi a zahájili jeho stíhání za spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na muže byl podán návrh na vzetí do vazby.Soudce návrh akceptoval a v současné době je pachatel umístěn ve vazební věznici. „Od začátku roku jsme objasnili už pětašedesát případů této trestné činnosti. Dohromady jsme z drogové kriminality obvinili pět lidí,“ přibližuje úspěchy pelhřimovských policistů jejich mluvčí Hana Kotková.