Po předchozí domluvě, že někoho okradou o telefon, obstoupili na veřejně přístupném místě dva pachatelé dva náhodně kolemjdoucí chlapce. Pod pohrůžkou použití násilí požadoval jeden z lupičů po mladším z chlapců vydání mobilního telefonu. „Poté mu z kapsy vytáhl pouzdro s doklady, které si ponechal a opakoval svůj požadavek na vydání telefonu. Přitom opět chlapci pohrozil použitím násilí,“ řekla k případu jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Druhý poškozený chlapec pachateli řekl, ať věci vrátí, načež ho společník muže fyzicky napadl. Opakovaně chlapce udeřil do hlavy.
Dvě rány se poškozenému podařilo vykrýt, další údery ho zasáhly do obličeje a hlavy. Druhý chlapec se snažil dalšímu napadání slovně zabránit. Na to reagoval pachatel tím, že ho chytil a držel za ramena. Chlapec se podle policie vysmekl a utíkal pryč. Pachatel ho pronásledoval, ale dostihnout chlapce se mu nepodařilo. Oba útočníci poté z místa odešli.

„Poté co nám bylo loupežné přepadení na linku 158 oznámeno, vyjely na místo policejní hlídky a okamžitě začaly po pachatelích v jihlavských ulicích pátrat. Fyzicky napadený chlapec utrpěl zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici,“ uvedla Kroutilová.

Prvního podezřelého se policistům podařilo zadržet přibližně po hodině od loupeže. Jednalo se o mladistvého. Policisté ho převezli na obvodní oddělení. Následně byl umístěn do policejní cely.

Dalším šetřením se kriminalistům podařilo zjistit i totožnost druhého pachatele, kterého zadrželi ve čtvrtek na Jihlavsku. Věci patřící poškozenému zadržený muž kriminalistům vydal. Policejní komisař zahájil trestní stíhání obou mladých násilníků.