Hořet začalo krátce před půl druhou odpoledne v hale, která původně sloužila k uskladnění výrobků.

„Zrovna jsem odbavoval auto, které přijíždělo do areálu, když jsem si všiml kouře, protože halu mám přímo na očích. To už jsem ale slyšel houkající hasičské vozy,“ podotkl vrátný ze sousední firmy, který se stejně jako většina zaměstnanců bál toho, aby se oheň nerozšířil i na sousední průmyslové budovy.

Hustý dým zahalil město

„Hlášení jsme dostali osmnáct minut po jedné hodině. Na místo bylo okamžitě vysláno deset jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali několik hodin,“ informovala mluvčí záchranného hasičského sboru kraje Vysočina Petra Musilová.

Situaci značně komplikovaly padající kusy střešní konstrukce a rychlost, se kterou se oheň rozšířil do celého objektu. Z místa se navíc směrem k městu začal šířit nebezpečný dým.

„Byla provedena měření a podle hygieniků nebylo nutné zavádět žádná bezpečnostní opatření. Obyvatelé nebyli bezprostředně ohroženi,“ uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur s tím, že halu před časem odkoupila kamenická firma Huperz, která ji však v současné době nevyužívala.

„Oheň se začal šířit zevnitř budovy. Pravděpodobnou příčinou požáru byla demontáž vzduchotechniky pod střešní krytinou, kterou pracovníci rozřezávali pomocí autogenu.

Předběžná výše škody byla stanovena na patnáct milionů korun,“ dodala Musilová s tím, že hasiči na místě zůstali i několik hodin po uhašení a spáleniště kontrolovali.