Během uplynulé soboty rybáři lovili například ryby z rybníka Řeka u Krucemburku na Havlíčkobrodsku. Celkem v kádích skončilo 110 metráků ryb. „Objem prodaných ryb byl podobný jako loni, čili kolem třiceti metráků,“ informoval ředitel Lesního družstva Přibyslav Jiří Svoboda.

Také ceny ryb byly srovnatelné s loňským rokem. Kilogram kapra vyšel na 70 korun, lína na 100 korun, štika se prodávala za 200 korun za kilogram a za kilogram candáta pak lidé zaplatili 350 korun.

S tím souhlasí i Jiří Míka, předseda místní organizace Českého rybářského svazu v Pacově na Pelhřimovsku. „Řekněme, že letošní rok byl průměrný. Nezaznamenali jsme ani propad ani mimořádnou sezonu. Samozřejmě byly rozdíly mezi jednotlivými rybníky. Záleželo, jestli by průtočný, či zda tam byla odtoková voda,“ řekl Míka.

Díky tomu mají i oni podobné ceny jako loni. „Držíme se na takových průměrných cenách. Kilogram živé váhy kapra teď prodáváme za 80 korun. Kilogram cína za 120 korun, amura za 100 korun a štiky za 250 korun,“ vyčíslil Míka.

Co se týče druhů, lidé tady dávají přednost klasice. „Z hlediska množství se nejlépe prodává kapr, obzvlášť na Vánoce, ale docela teď šli na odbyt i líni a štiky,“ prozradil Míka.

Větší zájem o dravce byl také na Řece. „Nejvíce lidé kupovali už tradičně kapra, u něhož ta cena byla opravdu lidová. Překvapivě ale šly na odbyt i dravé ryby. Je vidět, že si lidé potrpí na kvalitu,“ přemítal Svoboda.

Pokles v zájmu naopak zaznamenali ve společnosti Kinský ve Žďáře nad Sázavou. „Hospodářsky u nás byla sezona dobrá, ale poklesl nám odbyt. Ryby prodáváme velkoodběratelům a těch je letos méně,“ sdělil Martin Melichar, zástupce vedoucího provozu rybářského střediska Žďár nad Sázavou.

S výlovy zatím neskončili. „Bude se lovit Skorkovský rybník, což je největší vodní plocha v okolí Herálce. Přesný termín ještě nemáme, ale předpokládáme, že to bude někdy kolem 15. listopadu,“ nastínil Melichar. Jak ale potvrdil, jednotlivcům rybky neprodávají.

Ty si lidé budou muset koupit jinde. Například na dni otevřených dveří v Pacově, který si pacovští rybáři připravili na pátek 8. listopadu. „Z živých ryb budou mít lidé na výběr z kapra, štiky nebo třeba lína. Budeme prodávat ale i uzené ryby, a to amura, kapra, úhoře, tolstolobika a pstruha. Už tradiční budou i rybí řízky a salát,“ lákal Míka.

Jaká ryba je nejchutnější se však prý říct nedá. „Každý má svoje chutě, někdo dává přednost pstruhovi, jiný si zase nejvíc pochutná na kaprovi a někdo další nedá dopustit třeba na candáta. Je to opravdu individuální,“ odpověděl předseda pacovských rybářů.