Část prací na sjezdovce za sebou mají na Křemešníku. „Už jsme zasněžovali minulý týden. Ze třiceti procent tak máme sjezdovku pokrytou," řekla provozovatelka vleku na Křemešníku Magdalena Vaňková. „Sníh nerozmisťujeme do plochy, ale na kupy. Nyní je na sjezdovce několik téměř třímetrových kup sněhu," pokračovala Vaňková.

Teprve v začátcích jsou v Křešíně. „Letos jsme ještě nezasněžovali. Nedisponujeme takovou technikou, jako mají na Křemešníku. K umělému zasněžení potřebujeme, aby minimálně pět dní v kuse byla teplota alespoň minus pět stupňů Celsia," vysvětlil vlekař Vladimír Mareš.
Teplota vzduchu přitom není jediný faktor, který zasněžení dovolí. „Vedle teploty vzduchu záleží také na teplotě vody, zda už je dost chladná a také na relativní vlhkosti vzduchu," popsala zákonitosti zasněžování Vaňková.

Předpovědi počasí jsou pro vlekaře se sněžnými děly na příští týden příznivé. „Pokud se prognózy o mrazech vyplní, mohli bychom o příštím víkendu přivítat první návštěvníky," radovala se Vaňková.

Podobně vidí situaci i na sjezdovce v Křešíně. „Pokud by poctivě mrzlo celý týden, o víkendu by se mohlo lyžovat," přemítal Mareš.
O situaci na křemešnické sjezdovce se mohou lyžaři přesvědčit na internetu. „Sjezdovku snímají tři kamery, jejichž záznam najdou zájemci na našich webových stránkách," radila návštěvníkům provozovatelka.

Ačkoli loňskou sezonu nehodnotí úspěšně, připravili si na Křemešníku pro sportovce rozšíření služeb. „Loni jsme nejeli celé vánoční prázdniny, což je pro nás třetina sezony. I tak jsme se ale rozhodli posílit služby lyžařské školy, protože je o ně velký zájem," lákala na Křemešník Vaňková.

V Křešíně se při investování soustředili více na technické úpravy. „Investovali jsme do technického zázemí. Nechali jsme také rozšířit svah v horní části sjezdovky. Nějaké finance putovaly i do sněžného zařízení," vyjmenoval jednotlivé položky Mareš.