Všem cestujícím se podařilo z autobusu dostat včas 
a nikdo nebyl zraněn. Hned po nehodě se spekulovalo, že řidič autobusu neměl na přejezd vůbec jezdit. Autobus navíc nebyl prvním velkým vozidlem, které se na přejezdu zaseklo.

„Zjistili jsme, že dopravní značka Zákaz vjezdu nákladních vozidel s dodatkovou tabulkou Dopravní obsluze vjezd povolen, byla nevyhovující 
a nedostatečná. Nyní tam jsou přenosné značky se zákazem vjezdu vozidel s hmotností nad 3,5 tuny se stejnou dodatkovou tabulkou. Zákaz se tedy teď týká nákladních aut i autobusů. Přenosná značka bude nahrazena trvalou," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. A dodala, že podle výsledků vyšetřování řidič havarovaného autobusu předpisy v tomto ohledu neporušil. Deník chtěl požádat zástupce dopravní firmy, ten však včera nezvedal telefony. Hned po úterní nehodě společnost uvedla, že se ničemu vyjadřovat nebude.

Na dodržování dopravních předpisů budou v místě dohlížet policisté. „Co se týče nového dopravního značení, je to jednoduché a účinné opatření. Nyní už je to bez diskusí. Policie by na místě měla být minimálně jednou denně," sdělil loucký starosta Viktor Wölfl.

Železniční přejezd leží na místní komunikaci u textilky na okraji městysu. Kvůli řadě dopravních uzavírek si tudy řidiči zkracují cestu. Řidiči nákladních aut a autobusů volí tuto variantu kvůli tomu, že by měli jinde problém projet nízkými podjezdy pod železnicí. Často je na problematické místo navede navigace.

„Omezení je v této části Jihlavska řada. Jet do Jihlavy je nejjednodušší právě přes Luka, ale řidiče před obcí upozorňují značky, že vozidla nad 3,3 metru nemohou tuto trasu použít. Kromě toho, že se pak stane to co v úterý, je tu ještě jeden problém. Místem vede frekventovaná cyklostezka Jihlava – Třebíč – Raabs. Cyklisté by proto nyní měli být velmi obezřetní," doplnil k tomu starosta Wölfl.

Tomu, že se po posledních opatřeních situace v místě změní, místní ovšem příliš nevěří. „Velká a těžká nákladní auta, která tu nemají co dělat, tudy jezdila před změnou a jezdí tu i teď. Zákaz řidiči nerespektují, nemají rozum. Policisté, kdyby tu zrovna byli, už by udělili několik pokut," komentoval obyvatel Luk, který 
v této části bydlí a nepřál si být jmenován.