Dítě zdravotníci vzali do péče v pátek 23. února v 19:28. Informoval o tom zakladatel babyboxů Ludvík Hess. „V babyboxu byl nalezen podchlazený chlapeček s váhou 3790 gramů. Stabilizaci jeho zdravotního stavu zajistil tým dětského a novorozeneckého oddělení Nemocnice Třebíč," popsala mluvčí Nemocnice Třebíč Jitka Mácová.

Nyní se má chlapeček čile k světu. „Sestřička Simona mě ujistila, že je na první pohled v pořádku, pupečník má zavázány tkaničkou možná od bot. Pavel byl oblečený v modrém triku s bílými hvězdičkami a bílých dupačkách, které pravděpodobně zdědil po starším sourozenci. Je to třetí třebíčské děťátko a druhé letošní," přiblížil Ludvík Hess.

Třebíčský babybox.
Na počest královny Alžběty: první letošní dítě z babyboxu v Třebíči je Elisabeth

Pavel je druhým miminkem nalezeným letos v Česku v babyboxu a třetím celkově v Třebíči. Poprvé však posloužil nový babybox, který otevřeli třebíčské nemocnici loni v prosinci. Celkově se jedná o 262. dítě, které matka umístila do babyboxu. „Skóre holky kluci je nyní 143 : 119 ve prospěch holčiček," doplnil Hess. Každé miminko z babyboxu jako dar dostává zlatý dukát z České mincovny.

V sobotu 16. března se slavnostně otevře 88. babybox, tentokrát v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolské porodnici v Praze 4.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Třebíčská nemocnice má nový babybox. Ten předchozí zachránil dvě děti

Zdroj: Deník/Milan Krčmář