Nová okružní křižovatka pomůže bezpečnosti, nyní je totiž souběh dvou hlavních silnic na Jihlavu a na Pelhřimov ne zcela přehledný. Dělníci v rámci výstavby zároveň upraví více jak sto metrů silnice II/112 ve směru na Horní Cerekev a padesát metrů silnice II/406 na Třešť. Rekonstrukce se dočká i Jihlavská ulice v Telči.

Nová okružní křižovatka bude mít průměr 27,5 metru, při stavbě dojde k zásahu do hráze přilehlého rybníka Nadymák. Ten pak bude mít menší vodní plochu. „Okružní křižovatka je navržena jako plochá, dobře přehledná a respektující pohledové parametry území,“ shrnula mluvčí hejtmanství Jitka Svatošová.

Zároveň bude kraj pokračovat v rekonstrukci silnice II/406 mezi Dvorci a hranicí kraje. „Silnice bude současně modernizována také v úseku Třeštice od křižovatky se silnicí III/11262 ke Studnicím v délce 2,2 km,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky Miroslav Houška s tím, že celkové náklady jsou 75 milionů korun. Více jak dvě třetiny pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.