Tradiční znak města v nové klubové insignii nahradí busta Karla Havlíčka Borovského. „Vždycky to byl velký rebel, který se nenechal ničím zastrašit, takže volba majitelů byla jednoznačná," uvedl provozní ředitel klubu Petr Beránek ke změně na oficiálním webu Rebelů. „Od příští sezony změní logo přednostně A-tým a postupem času se přidají i další kategorie. Každopádně v novém soutěžním ročníku se budou používat ještě oba znaky a nápis," dodal.

Logo klubu se v novodobé historii klubu výrazně mění po sedmnácti letech. Právě před sedmnácti lety se klub přejmenoval z BK VTJ Havlíčkův Brod na HC Rebel Havlíčkův Brod, a s novým názvem přišlo i nové logo, ve kterém dominoval znak města nejdříve v modrožlutém, posléze v modrobílém a červenobílém poli.

Ke změně loga došlo u Rebelů naposledy před šesti lety po návratu do první hokejové ligy. Havlíčkobrodští hokejisté tehdy nejen převlékli klubové barvy z modrobílých na červenobílé, ale zároveň drobně poupravili logo. V něm ale stále dominoval městský znak – hradební brána.