Petiční výbor Louny a spolek lidí, kteří chtějí alespoň trochu zabojovat, totiž s pomocí právníka vytvořil tištěnou formu petice za řádné vyšetření tohoto případu a za přísnější tresty za hrůzné činy páchané na dětech. Petici můžete podepsat také v Jihlavě, k dispozici je v Café Tuzex na Masarykově náměstí. Domlouvají se i další místa, kde se petice objeví.

„Tragický osud malého kloučka mě opravdu moc zasáhl, chtěla bych tedy přispět alespoň posbíráním podpisů, i kdyby jich bylo jen pár. Případ sleduji již od samého začátku, zajímají mě všechny nové informace. Lidé u článků, které se objevily na sociálních sítích, nejdříve vyjadřovali hněv vůči matce a jejím příteli, bylo tam plno nenávistných komentářů, po několika dnech se to změnilo ve smutek a soucit s malým dítětem. Vznikla speciální facebooková skupina věnovaná Marečkovi, dále petice a navíc několik pochodů ve městech napříč republikou,“ vysvětlila iniciátorka petice v Jihlavě Michaela Rychtecká.

Svůj podpis můžete v Jihlavě připojit do konce března. “Hned 1. dubna pak budu petice s podpisy posílat hlavní organizátorce, která je pak zašle na patřičné místo,“ doplnila k tomu Rychtecká. Více informací je k dispozici na facebookové události Petice za Marečka – Jihlava.