Online reportáž

Diskuze s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem

10.12. 10:49

Diskuze skončila závěrečným slovem hejtmana, který všem popřál pěkné svýtky a poděkoval za velkou účast.

10.12. 10:39

Přichází i dotaz na krajskou energetickou koncepci. Kdy bude fungovat například v Pelhřimově a jak se ji dá skombionovat s platnými zákony. Na to hejtman odpovídá, že je vytočený, protože byla určitá snaha koncepci uvést v život, ale stále to naráží na řadu překážek. Podle něj má energická koncepce smysluplná.

10.12. 10:33

Slovo si bere Alena Štěrbová z VŠPJ. Upozorňuje na to, že nedostatek studentů je způsoben i tím, že v daných letech byla nižší porodnost a děti prostě nebyly. Výstavba nových závodů v kraji podle ní nemá smysl, pokud nepůjde o technicky zaměřené firmy. Zvýšit nebo udržet počet domácích zaměstnanců v průmyslových závodech na Vysočině je podle ní velmi těžké. Na přetřes přichází zaměstnávání zahraničních dělníků nebo robotizace výroby. 

10.12. 10:31

Dotaz z publika je opět od Richarda Horkého, který upozorňuje na obnovu rybníka, která kvůli úředníkům trvala neskutečně dlouho. Ptá se, zda se to dá nějak změnit. Hejtman Jiří Běhounek na to odpovídá, že zákony jsou jasně dané a těžko se na tom budě něco měnit. 

Celá on-line reportáž ZDE