„Odbor školství, mládeže a sportu ve spolupráci s neziskovou organizací Hodina H, Zdravým krajem Vysočina a městem Jihlava pozvaly desítku prezentujících, aby představila studentům možnosti, jak se zapojit do mezinárodního prostředí,“ řekla Eva Havlíčková z pelhřimovské Hodiny H s tím, že akce se zúčastnilo přes 100 studentů.

Studenti se s nabídkou prezentujících mohli detailně seznámit v malých diskusních skupinkách. Hodina H za pomoci zahraničních dobrovolníků ze Španělska, Francie a Německa přiblížila možnosti vycestování na krátkodobé a dlouhodobé projekty v rámci programu Erasmus+ a informovala o zajímavých stránkách plných užitečných informací pro mládež jako Evropský portál mládeže a Eurodesk. Kraj Vysočina a Evropský region Dunaj-Vltava a město Jihlava představily svoji nabídku mezinárodních aktivit, stipendijních programů a soutěží.

Další místa pro zastavení patřila organizacím Centrum pro talentovanou mládež, Do Německa na zkušenou a Do Rakouska na zkušenou. Jak sehnat brigádu, práci v zahraničí nebo se zúčastnit dobrovolnických workcampů, takové informace získali studenti u stolečků Eures - Evropská síť pracovních míst, Inex-SDA – Sdružení dobrovolných aktivit a Tamjdem.

Záležitosti ohledně Evropské unie a evropských fondů diskutovali studenti u stánku Eurocentra Jihlava a Europe Direct Jihlava. Představen byl i stipendijní výměnný program Future Leaders Exchange (FLEX), který umožňuje českým středoškolákům strávit školní rok v USA zdarma. „Byla to další příjemná a úspěšná stanice na letošním turné Veletrhů mezinárodních příležitostí v Kraji Vysočina,“ pochvalovala si Eva Havlíčková.

V březnu zavítá veletrh do Žďáru nad Sázavou a v dubnu uzavře letošní kolečko v Třebíči.