V mužské kategorii, kterou na Žďársku reprezentuje druholigové Nové Veselí, a Velké Meziříčí se týmy prezentovaly v hodně rozdílné formě. Zatímco postupový aspirant bez větších problémů dobyl nedobytnou ivančickou tvrz, Velké Meziříčí doma doslova vyhořelo. Po katastrofálním vstupu do zápasu (3:13) odmítlo šanci na třetí místo a propadlo se na sedmou pozici.

Ve stejné soutěži žen zajížděly hráčky z města pod dálničním mostem do Karviné a ani ony svou pozici po nadějně rozehraném prvním poločase nevylepšily.

Divizní rezerva Velkého Meziříčí si v domácím prostředí nechala utéct vyhraný zápas se Sokolem Hostěrádky.

 

II. LIGA MUŽŮ

V. MEZIŘÍČÍ PROSTĚJOV 27:36

Za průběžným bronzovým stupínkem šel Prostějov s buldočím nasazením. Když se k tomu přidal střelecký útlum domácích, jejichž obrana navíc působila hodně prostupným dojmem, svítil na tabuli stav 3:13. Do poločasové přestávky se obraz hry příliš neměnil. Velkomeziříčští se v postupném útoku spíše trápili a časté individuální akce neměli proti kompaktní obraně hostí šanci. Když už se povedla nějaká kombinace dohrát do vyložené šance, většinou v síti neskončila. Obrannou činnost se i díky několika přesilovým hrám podařilo zlepšit, ale do šaten odcházeli domácí hráči s osmigólovým mankem.

Začátek druhé půle byl vyrovnaný, ale pak následovala série šesti prostějovských branek. Domácí se snažili dostat na dostřel, ale příliš zbrklými a uspěchanými útoky nabídli Prostějovu šanci si vytvořit rozhodující náskok (13:26). Hlavní hvězdou zápasu byl hostující Kosina, jenž rozcupoval prodyšnou hráz patnácti góly.

Branky: Bezděk 6, Petr Kříbala 4, Konečný 4, Fischer 3/1, Strašák 3/2, Živčic 3, Necid 2, Kaštan 2. Poločas: 10:18.

 

IVANČICE NOVÉ VESELÍ 25:32

Před zápasem třetí Ivančice všech osm domácích utkání vyhrály, a tak bylo otázkou, zda se Novoveselským podaří jejich stoprocentní bilanci protrhnout.

Nutno podotknout, že svěřenci trenéra Pavla Hladíka prošli zatěžkávací zkouškou zcela bez úhony. Do svého soka se zakousli hned od úvodních minut (3:6) a přesto, že si při osobní obraně na Davida Šůstka vybrali slabší chvilku (9:8), rychle se oklepali, vyztužili obranu a otěže utkání převzali pevně do svých rukou. „Jsem velmi rád, že jsme tento zápas vyhráli právě na obraně, na kterou se hodně zaměřujeme v tréninku. Zde jsme svého soupeře přehráli a ten šel psychicky hodně dolů. Do konce sezony zbývá pět utkání a my se musíme připravit na jejich zvládnutí. Doufám, že se vrátí někdo z marodů. Letos si naplno vybíráme daň lídra soutěže, kdy se každé družstvo, které proti nám nastoupí, chce vytáhnout, a proto jde do všech soubojů na 110 procent,“ uvedl pro klubový web Pavel Hladík.

Branky: Štikar 8/1, M. Hajčman 6/1, D. Šůstek 6, Pavel Najman 4, Smrčka 3, Prokeš 2, Petr Najman 2, Bláha 1. Poločas: 12:19.

 

DIVIZE MUŽŮ

V. MEZIŘÍČÍ B HOSTĚRÁDKY 25:28

Branky: Babáček 10/6, Novotný 5, Šidlo 5, Pavel Kříbala 2, Trojan 1, Necid 1, Rosa 1. Poločas: 11:11.

 

II. LIGA ŽEN

KARVINÁ V. MEZIŘÍČÍ 26:19

Branky: Svobodová 5, Z. Plachetská 5/3, M. Kratochvíl 4, Dvořáková 2/1, Necidová 2, Mejzlíková 1. Poločas: 13:12.