Například krajští silničáři na rok 2019 plánují opravu průtahu Kostelce a Hodic a pokračování výstavby dopravního terminálu na ulici 5. května v Brtnici. Pracovat zřejmě budou taky mezi Měřínem a Řehořovem, na trase Pavlov – Telč nebo na silnicích u Dušejova a Cejle.

„Vše záleží samozřejmě na financích, které na řadu akcí doposud nemáme zajištěny, a na možnostech zajištění dopravní obslužnosti, což vzejde z koordinace jednotlivých akcí. Pro příští rok jsou rozhodující jednání do března 2019, kdy již všichni investoři znají přesněji své finanční zdroje, stav přípravy, případně jsou již známi dodavatelé z veřejných zakázek. Také velmi záleží na poskytnutí státní dotace na opravy silnic II. a III.tříd v roce 2019 a 2020. Doposud není o poskytnutí dotace rozhodnuto,“ vysvětlil technicko – správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina Tomáš Mátl.

S čím dalším musí řidiči v roce 2019 počítat? Velké stavební akce připravuje také Kraj Vysočina. Chystá se třeba obchvat Velkého Beranova, jihovýchodní obchvat Jihlavy, rekonstrukce silnice mezi Hubenovem a Dušejovem, pracovat se bude v Revoluční ulici v centru Třeště, na silnici mezi Stájí a Zhoří nebo na úseku z Luk nad Jihlavou na křižovatku se silnicí II/602.

Hodně rušno bude přímo v Jihlavě. Tam budou investoři řešit napojení nového obchodního centra u výjezdu na Pelhřimov i rozšíření Brněnské ulice u City Parku. Pokračovat bude oprava ulice Jiřího z Poděbrad, přestavba křižovatky II/602 a Rantířovské ulice u čerpací stanice ONO anebo rekonstrukce nadjezdu u Kauflandu.