Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někteří studenti už vědí, jak dopadli u písemné maturity

Jihlava – Studenti některých jihlavských škol se včera dozvěděli první dílčí výsledky státních maturit. Byla mezi nimi i maturantka z Gymnázia Jihlava Helena Fišarová. Přestože uspěla téměř na sto procent, dosavadní průběh maturit příliš kladně nehodnotí.

16.5.2012 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

„Já jsem dělala didaktické testy a slohové práce z češtiny a angličtiny. Například test z češtiny nebyl moc o samotném jazyce. Zadání slohové práce bylo trochu nesrozumitelné. A tak bych mohla pokračovat. Zatím víme jen výsledky didaktických testů. Jak jsme napsali slohové práce, se dozvíme asi až u ústních zkoušek, pořád nás nechávají v nejistotě," řekla Fišarová.

Její spolužák Jakub Krásenský si zase vyzkoušel tolik diskutovanou těžší verzi didaktického testu z matematiky, která dělala problémy i mnohým premiantům. „Zkouška byla obtížná, ale více se na neúspěchu studentů podepsalo to, že na vypracování testu bylo málo času, jen dvě hodiny. Já jsem byl rád, že jsem vůbec stihl vyřešit všechny příklady," uvedl Krásenský.

Jako velmi chaotické hodnotí státní maturity studentka jihlavské obchodní akademie Beáta Dvořáková. „Vadilo nám třeba to, že naše škola disponuje dobře vybavenými jazykovými učebnami, ale anglický poslech jsme museli poslouchat z přehrávače, kde to bylo špatně slyšet. Celá naše třída písemnou část udělala, teď se učíme na ústní zkoušky. Jsem z toho už docela unavená,"přiblížila Dvořáková.

Někteří neuspěli

Podle ředitele Gymnázia Jihlava Miroslava Pauluse zatím u zkoušek uspělo všech 155 maturantů této školy. Ústní zkoušky gymnazisty čekají příští týden. O něco hůře se dařilo studentům Střední školy stavební Jihlava. „Výsledky už mám k dispozici. Sedm žáků nezvládlo testy z matematiky, čeština a cizí jazyk ale nikomu problémy nedělaly. Výsledky se žáci dozví zítra," informoval včera ředitel Pavel Toman.

Výpis výsledků didaktických testů je zcela novým dokumentem a letošní maturitní ročník je tedy prvním, který se s ním setkává. Má-li maturant závažné pochybnosti o správnosti výsledku zkoušky společné části MZ konané formou didaktického testu, může podat žádost o přezkum výsledku maturitní zkoušky dle zákona č. 561/2004 Sb.

Žádost je možné podat nejpozději do 5 dnů ode dne, kdy byl žákovi zpřístupněn výpis výsledků didaktických testů společné části maturitní zkoušky. Žádost se podává doporučeně na ministerstvo školství, které žáka o výsledku vyrozumí do 30 dnů ode dne doručení žádosti.

Autor: Redakce

16.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení