Ceny obědů jsou na Vysočině třetí nejlevnější v Česku. Průměrné menu vyjde na 137 korun. „Jídla začínají na osmdesáti korunách. Mohou se však vyšplhat řádově až do výše několika stokorun, například u sushi setů,“ uvedl Roman Pařík, partner společnosti Dáme jídlo, která průzkum dělala.

Levně se strávníci nají například v restauraci Na Ostrově v Havlíčkově Brodě. „Ceny poledního menu se pohybují kolem 105 korun,“ informovala provozní restaurace Kristýna Homoláčová. Podobné je to i v dalších havlíčkobrodských restauracích.

Na oběd chodí lidé dřív

Z průzkumu dále vyplynulo, že v Jihlavě chodí lidé na obědy dříve než v ostatních krajských městech, a to v 11.46 hodin. Tento trend potvrzují i v havlíčkobrodské restauraci Na Ostrově. „Nejvíce zákazníků k nám chodí ještě před dvanáctou,“ hlásila Homoláčová.

Naopak v Radniční restauraci v Jihlavě se oblíbený čas na oběd různí. Polední menu nabízejí od 10.30 do 14.00 hodin. „Nemůžu říct konkrétní hodinu, je to hodně individuální. Záleží na skladbě jídel i konkrétním dnu,“ všimla si Silvie Vostrá, obchodní manažerka Radniční restaurace v Jihlavě.

A co si Vysočinští dávají nejčastěji? „Ve srovnání s ostatními částmi České republiky se v Kraji Vysočina nejčastěji objevuje česká kuchyně,“ vyzdvihl Pařík.

Filety ze štiky či Pho bo

Přibývá ale i lidí, kteří dávají přednost zdravější kuchyni. „Teď jsme začali dělat odlehčenější obědy. Nabízíme například filety ze štiky nebo třeba černou čočku. Řekli jsme si, že to zkusíme a musím říct, že tato novinka má u lidí celkem úspěch,“ prozradila Homoláčová.

Své příznivce si postupně nachází také vietnamská polévka Pho bo. Podle průzkumu společnosti Dáme jídlo za ni lidé na Vysočině zaplatí nejvíce z celé republiky. Talíř této speciality prý průměrně vychází na 170 korun. „Ceny jsou ale ovlivněny počtem a nabídkou restaurací, které má Dáme jídlo v kraji na platformě,“ upozornil Pařík.

Lucie Ješátková z Hroznětic na Pelhřimovsku má s cenami zmíněné vietnamské pochoutky opačnou zkušenost. „V Humpolci a v Pelhřimově mají velký talíř za 110 korun a malý za 95 korun. Naopak v Olomouci, kde studuji, je Pho rozhodně dražší, a to zhruba o dvacet korun. A kvalita rozhodně není vyšší,“ svěřila se milovnice vietnamské polévky.

Ne všichni ale za obědy vyráží do restaurací. „Když už si lidé domů či do práce objednají rozvoz jídla, nejčastěji volí pizzu,“ dodal Pařík. Ta je na Vysočině v porovnání s ostatními kraji poměrně levná. V průměru za ni zákazníci zaplatí 158 korun.