Obsadili parkoviště u bítešské První brněnské strojírny, kde stroje požehnal a na motoristy na silnicích vzpomněl modlitbou místní duchovní Bohumil Poláček. Sám rovněž motorkář. „Já na motorce jezdil už od čtrnácti let, takže nejdřív ještě načerno, až do třiadvaceti, pak jsem měl pauzu, a potom jsem se k motorkám vrátil před jedenácti lety. Předtím jsem jezdil na jawě, teď mám bavoráka šestsetpadesátku,“ popsal s úsměvem Bohumil Poláček.

Žehná především nové stroje, ale pokud má někdo zájem, požehnání je možné opakovat, třeba i každý rok. Nedílnou součástí bítešské motorkářské akce je modlitba. „Modlitba je nejenom za motorkáře, ale za všechny účastníky silničního provozu, protože na každém záleží, abychom se ve zdraví vrátili domů,“ sdělil bítešský farář.

Letos se účastníci žehnání museli obejít bez tradiční společné vyjížďky, což bylo spojeno s opravami silnic, uzavírkami a objížďkami v okolí města. „Na organizaci dopravy na křižovatkách a dalších místech bychom potřebovali velké množství pomocníků, a ty se nám nepodařilo sehnat,“ doplnil Bohumil Poláček s tím, že motorkáři si tak mohou naplánovat „soukromé“ vyjížďky podle vlastního uvážení.

Tato skutečnost sice některé účastníky akce trochu zklamala, nicméně spokojení byli i tak. „Hromadné vyjížďky je sice škoda, ale pro mě je nejdůležitější, že se v Bíteši setkám s kamarády. Je tady prima atmosféra, hlavně se mi líbí kněz-motorkář,“ řekl Pavel Salač, který do Bíteše přijel z Brna.